Historie

Oddíl začal vznikat z iniciativy města Most, přičemž byla městem oslovena nynější předsedkyně oddílu a požádána, zda by nemohla pomoct založit nový oddíl krasobruslení právě v Mostě. Založení oddílu se ujala a na začátku roku 2012 vše začalo…
Papírově oddíl vznikl v průběhu měsíce března 2012, samotný chod oddílu začal suchou přípravou dětí a to v srpnu 2012 a na led děti nastoupily v září toho samého roku.
Oddíl nese název Sport Most z.s., oddíl krasobruslení.
Město mělo myšlenku, že by v Mostě mohl vzniknout nějaký sport víceměně pro holčičky (jasně, že i pro kluky), s tím, že hokeji se věnují zejména kluci, tak proč ne krasobruslení. Vyjednalo perfektní podmínky pro oddíl (led a suchá příprava), najalo dvě trenérky, nabralo děti a oddíl se mohl ,,rozjet,,.
Oddíl měl v počátku hned dvanáct členů – na začínající oddíl celkem velká základna (samá děvčata). Osm závodnic přišlo z jiných oddílu a čtyři byly vybrány trenérkou ze školičky bruslení, která již probíhala v předchozí sezóně. Děvčata byla ve věku od pěti do sedmnácti let.
Cíle oddílu? Samozřejmě mít fungující oddíl jak po sportovní tak lidské stránce a vychovat si dobré krasobruslaře.
 ———————————————————————————————————————————
Největší úspěchy oddílu:
 • Nejúspěšnější sportovec roku 2015 / Mostecko – kategorie kolektiv
  1. místo KRASOBRUSLENÍ MOST
 • Nejúspěšnější sportovec roku 2016 / Mostecko – kategorie kolektiv
  1. místo KRASOBRUSLENÍ MOST
 • V roce 2016 byl ZS Most dějištěm zimní olympiády dětí a mládeže pro krasobruslení a rychlobruslení. Organizace se ujala předsedkyně oddílu Monika Kordíková.
 • Nejúspěšnější sportovec roku 2017 / Mostecko – kategorie kolektiv
  2. místo KRASOBRUSLENÍ MOST
 • Nejúspěšnější sportovec roku 2018 / Mostecko – kategorie kolektiv
  4. místo KRASOBRUSLENÍ MOST
 • Sportovec regionu Mostecko 2019 – sportovní hvězda České unie sportu