Archiv rubriky: Nezařazené

Rozhovor

Fanda Kordík – krasobruslař: V Rusku trénují až 5x denně

Bruslí od tří let a už v deseti se smiřoval s tím, že z něj žádný vrcholový krasobruslař nebude. Rozhodl se pro show. Začal jezdit s muzikálem na ledě a salta na bruslích seká, jako Baťa cvičky. Vyzkoušel si na vlastní kůži, co znamená pojem „ruská krasobruslařská škola“. Co musí správný krasobruslař mít, v kolika je dobré s krasobruslením začít, co se na ledě děti učí jako první nebo jak se trénuje takové salto na ledě se dozvíte v dnešním rozhovoru.

 

Rozhovor vedla Markéta Sochorová

Sbírka pro Lukáška

Kamarádi, přátelé, příznivci krasobruslení.

Náš oddíl by chtěl pomoci sedmnáctiletému Lukáškovi, kterému bylo ve třech letech zjištěno nevyléčitelné onemocnění SMA (spinální atrofie – to znamená, že mu postupně ochabuje svalstvo a přestává se hýbat) a jeho mechanický vozík už mu nestačí k jeho samostatnému pohybu. Proto se rodina rozhodla pořídit Lukymu vozík elektrický, s kterým je ale potřeba i upraveného auta, což není vůbec finančně zanedbatelná částka.

Pokud najdete čas a příspěvek budete šířit dál mezi své přátelé, budeme vám nesmírně vděčni. Pokud přispějete jakoukoliv částkou, za kterou bude rodina vděčna každému z vás, bude to veliká pomoc pro Lukáška a jeho další ,,žití,,

A proč to píšeme právě my? Protože Lukáška známe osobně a víme, že je to skvělý kluk, který si pomoc zaslouží.

V případě, že budete chtít více informací, obracejte se právě na maminku Lukáška – do SZ rádi sdělíme telefonní kontakt.

ODKAZ NA SBÍRKU:

https://www.donio.cz/AutoProLukyho

Bruslíme…

Kdo by kdy řekl, že budeme s nadšením využívat na kraso tréninky malá venkovní kluziště u obchoďáků? Doba je holt ,,divná,, a my bereme každou zamrzlou ,,louži,,