Troje závody – čtyři cenné kovy

Český pohár – Kopřivnice:
Sophie Ellen Kučabová, žačka nejmladší              4. místo (osobní rekord)

ISU – Mladá Boleslav:    
Eva Blahoutová, žačky nejmladší A                      3. místo
Štěpánka Maříková, žačky mladší B                     1. místo
Dominika Loucká, žačky mladší B                        15. místo
Markéta Ciprová, žačky B                                       11. místo

OBO – 
Mělník:       
Tereza Ciprová, přípravka                                       1. místo
Mariana Kordíková, nováček mladší C                2. místo
Viktorie Wachtelová, nováček starší C                5. místo

 

 

 

Vydařený víkend

První prosincový víkend roku 2018 si bude oddíl krasobruslení v Mostě určitě dlouho pamatovat – může se totiž pyšnit hned šesti cennými kovy. Během víkendu se oddíl vydal do dvou měst ČR a to do Prahy a Příbrami. V Praze se konal nejvyšší závod v rámci ČR a to Český pohár, ve kterém se se svojí jízdou předvedla žačka nejmladší Sophie Ellen Kučabová. Sophinka zajela krásnou jízdu a v konkurenci 30ti závodnic vybojovala třetí místo.

 

 

 

 

 

 

V Příbrami se v poháru ČKS A předvedly Eva Blahoutová, žačka nejmladší a Aneta Mrkvičková se Stelou Novákovou, nováčci starší. Evička i Anetka svoji jízdou vybojovaly krásná druhá místa. Stelince sice jízda vynesla až deváté místo, ale krásný úsměv na tváři ji neopustil.

 

 

Po ,,áčkařkách ,, se na led postavily tři závodnice bojující v poháru ČKS B a to Markéta Ciprová, žačka a Dominika Loucká se Štěpánkou Maříkovou , žačky mladší. Štěpánka zajela tu nejkrásnější jízdu své kategorie, díky které si na krk pověsila zlatou medaili. Markétka a  Dominička si nevedly o moc hůře a díky svým výkonům se mohou chlubit medailemi stříbrnými.

Ze Slaného medaile přivezly ty nejmladší a nejstarší…

Tuto sobotu mostecký krasobruslařský oddíl vyrazil na OBO závod do Slaného, kde se na ledě představilo osm krasobruslařek.

V dopoledních hodinách svoji jízdu jako první předvedla adultka Adéla Pechancová, která vybruslila krásné druhé místo. Hned po Ádě na led naskočily a prvky předvedly ty nejmenší krasobruslařky a to Michelle Eve Kučabová, přípravka mini a Tereza Ciprová, přípravka. Michellka při své závodní premiéře vybruslila krásné páté místo. Terezka opět nezklamala a dokázala, že je ta nejlepší, když si vystoupala na zlatý stupínek. V odpoledních hodinách na led nastoupily Mariana Kordíková, nováček ml. C, Viktorie Wachtelová, nováček st. C a Sophie Mego, žačka nejmladší C. Marianka si zažila bruslařské okno, ale nezazmatkovala a zaimprovizovala vlastí jízdu, která ji vynesla na bronzovou příčku. Viktorka si v den svých narozenin vybruslila krásné páté místo. Sophinka ve velké konkurenci skončila na místě jednadvacátém. V hodinách večerních se v kategorii žaček C předvedly hned dvě závodnice a to Alexandra Vitmayerová a Markéta Ciprová. Markétka zajela krásnou jízdu, kterou si vysloužila šestou příčku. Hned za ní na příčce sedmé se umístila Saška, která však jízdu zajela v bolestech ze zranění a po jízdě se rozhodna, že zdraví je přednější a na nějaký čas pověsí brusle na hřebíček. My budeme doufat, že pauza nebude trvat dlouho a Saška se v kondici na led vrátí co nejdříve.

Tři medaile pro Most :-)

Celý víkend byl ve znamení kraso závodů. Hned osm dětí z mosteckého oddílu sbalilo brusle a vypravilo se na závody – někdo na VC Podřipska do Roudnice nad Labem (OBO) a někdo na VC Ice rinku do Prahy (ČP).

 

V sobotu se v Praze při své jízdě nejprve předvedly Aneta Mrkvičková a Stela Nováková – obě v kategorii nováčci starší. Anetka si zajela pro krásné páté místo, přičemž měla nejvyšší bodový zisk za technické provedení ze všech závodnic a Stelinka pro místo čtrnácté. 


Poté na led v Praze naskočil při svém krátkém programu
František Kordík v kategorii juniorů. V pozdních nočních hodinách následovala volná jízda, do které Fanda zařadit backflip (salto vzad) a i s trenérkou Michaelou Smolkovou čekal, co na to rozhodčí. Výsledkem bylo velké pobavení s údivem a dokonce gratulace od mistra Evropy Tomáše Vernera. V neděli se do Prahy trenérka Smolková vrátila s žačkou nejmladší a to Sophií Ellen Kučabovou. Sophinka si brusle obula po nešťastném zranění kotníku a dokázala, že prostě umí. Zařadila se do první desítky a zajela krásnou jízdu s bodovým ziskem 30,04.

Kousek od Prahy a to v Roudnici nad Labem závodily čtyři bruslařky z Mostu v doprovodu dvou trenérek a to Jitky Brabcové a Terezy Bendlové. Tereza odstartovala Terezu Ciprovou, která jako nejmladší závodnice kategorie přípravky vybojovala ten nejcennější kov a vystoupala nejvýše na stupních pro vítěze. Po Terezce na led naskočila a svoji premiérovou jízdu předvedla Mariana Kordíková (nováček mladší C), která zajela krásnou bronzovou jízdu. Nejen Marianka, ale i Sophie Mego – žačka nejmladší C a Viktorie Wachtelová – nováček starší C předvedly premiérovou jízdu. Sophince jízda vynesla jedenácté místo, Viktorka se radovala z bedny, když si na krk pověsila bronzovou medaili.